06 grudzień 2019 09:28

 Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Kartka świąteczna z Miastkowa Kościelnego"   Regulamin konkursu Organizator Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym Cele konkursu: Kultywowanie i podtrzymywanie polskiej tradycji świątecznej Budzenie przywiązania i szacunku do naszej małej ojczyzny Popularyzowanie miejsc i symboli będących wizytówką gminy Warunki konkursu: Uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie. Pracę konkursową należy wykonać samodzielnie przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych (np.: malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie, wylepianie itp.) na bloku technicznym lub rysunkowym o wymiarach nie większych niż A-4. Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię i nazwisko, wiek, szkoła/adres. Prace należy składać w siedzibie biblioteki do 20 grudnia 2019r. O wynikach konkursu poinformujemy do 7 stycznia. Prace po prezentacji przechodzą na własność organizatora. Ocena prac konkursowych Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora konkursu. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: - dzieci przedszkolne - uczniowie klas I-III - uczniowie klas IV-VIII - młodzież i dorośli Kryteria oceny: oryginalność zgodność z tematem estetyka kompozycja - pomysł na wybór i ciekawe, artystyczne ujęcie symboli, miejsc, zabytków itp. miastkowszczyzny w połączeniu z symbolami Bożego Narodzenia.      

03 grudzień 2019 16:02

22 listopada gościliśmy w naszej bibliotece artystów ze Studia Teatralnego "KRAK-ART", którzy dla naszych najmłodszych czytelników zaprezentowali przedstawienie interaktywne pt. "Kraina lodu". Dziękujemy artystom i dzieciom z klas O-3 za wspólną zabawę!

link do zdjęć

03 grudzień 2019 15:54
Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą bibliotekę w akcji Kinder "Wspólne czytanie". Razem daliśmy radę, dla nas ta wygrana zawsze będzie się kojarzyła z Wami, z Waszym wielkim zaangażowaniem. przyjaźnią, solidarnością i wielką wolą walki. Bardzo gorąco dziękujemy w imieniu własnym i naszych małych czytelników, dla których walczyliśmy o pufy i książki. Razem możemy więcej!
03 grudzień 2019 15:44

Zioła przez wieki leczyły, ozdabiały ogródki i dodawały smaku naszym potrawom. Po latach zapomnienia ich znaczenie ponownie wzrasta. Na nowo odkrywamy ich niemały wpływ na nasze zdrowie i urodę. W pażdzierniku na zaproszenie naszej biblioteki wykład "Zioła w ogródku" poprowadziły dla naszych czytelników, Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy, ale też wszystkich zainteresowanych tą tematyką Panie Anna Matyszczak i Hanna Gaładyk z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział w Siedlcach. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele cennych informacji o roli ziół w ogrodzie ekologicznym, poznali zasady projektowania i prowadzenia takiego ogrodu oraz naturalne środki ochrony roślin. Panie prezentowały gatunki najczęściej uprawianych ziół i tych mniej popularnych, ale mających nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Po zakończeniu wykładu mieliśmy przyjemność wspólnie degustować aż 10 rodzajów herbatek ziołowych. To był bardzo miło i pożytecznie spędzony czas, dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania a w szczególności Paniom prowadzącym za wyczerpujące omówienie tematu.

link do zdjęć

05 listopad 2019 08:56

Głosuj na naszą bibliotekę !!!!! Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym bierze udział w akcji KINDER :
"Przerwa na wspólne czytanie"
Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania. Głosowanie na Biblioteki trwa do 4.11.2019.
Prosimy o głosowanie na naszą Bibliotekę, to tylko jeden głos dziennie a możemy sprawić dzieciom fajną niespodziankę.😊

PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW na stronie

https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/

05 listopad 2019 08:53

Gminna Biblioteka Publiczna  w Miastkowie Kościelnym zaprasza dzieci w wieku od  3 do 6 lat wraz z rodzicami do udziału w projekcie MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Wystarczy zapisać dziecko do biblioteki a jeśli ma kartę zgłosić chęć przystąpienia do akcji, wypożyczyć książkę i odebrać wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla ...." oraz Kartę Małego Czytelnika, do której dziecko będzie zbierało naklejki - jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę, sprawiając by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego będziecie czerpać wielką przyjemność.
Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne, pamiętając o zabraniu Karty Małego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też broszurę "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki".
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

16 maj 2019 13:44

 

Z radością informujemy naszych najmłodszych czytelników i ich rodziców, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu "Mała książka - wielki człowiek". Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko objęte programem, które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb najmłodszych oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka, oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

 

 klikając na obrazek nastąpi przekierowanie na stronę:

18 marzec 2019 14:24

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, prezentacja talentów plastycznych. Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III uczniowie klas IV - VIII młodzież, dorośli, prace rodzinne Pisanka może być wykonana dowolną techniką. Każdy uczestnik może zaprezentować maksimum dwie pisanki. Pisanki muszą być umieszczone na podstawkach (rolka papieru, pudełko itp.) Prace należy składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miastkowie Kościelnym do 10 kwietnia 2019 r. Prace powinny być opisane: imię, nazwisko, klasa, szkoła. Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez dyrektora biblioteki. Jury oceniając prace weźmie pod uwagę: nawiązanie do tradycji, pomysłowość, staranność wykonania, ogólne wrażenia estetyczne. O wynikach konkursu poinformujemy do 13 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.