595-lecie założenia parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym.

29 listopad 2019 12:41

17 listopada 2019r. w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym odbyły się uroczystości z okazji 595-lecia założenia parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym. Mszę świętą celebrował biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk w asyście księdza kanonika Adama Turemki, proboszcza tutejszej parafii. Podczas nabożeństwa do świątyni zostały wprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II oraz błogosławionych Męczenników Podlaskich. Mszę świętą poprzedził program artystyczny przedstawiający wielopokoleniową rodzinę, która daje najmłodszemu pokoleniu przykład żywej wiary i zawierzenia świętemu Janowi Pawłowi II oraz Męczennikom z Pratulina. W inscenizacji nie zabrakło nawiązania do wydarzeń bezpośrednio związanych z losami tutejszej parafii. Do kilkusetletnich dziejów wspólnoty parafialnej w Miastkowie Kościelnym nawiązał w homilii ksiądz biskup Piotr Sawczuk, podkreślając bogatą historię miejscowego kościoła na tle wydarzeń w Polsce i w Europie.

W niedzielnej uroczystości uczestniczyli księża z sąsiednich parafii, przedstawiciele władz lokalnych, poczty sztandarowe, strażacy oraz licznie zgromadzeni parafianie. W oprawie Mszy świętej wzięła udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym.

Po zakończonej Mszy świętej odbyła się adoracja relikwii Świętego Jana Pawła II oraz błogosławionych Męczenników Podlaskich. Pamiątką uroczystego wydarzenia przekazaną każdej rodzinie było albumowe wydanie historii parafii w Miastkowie Kościelnym oraz w Zwoli opublikowane dzięki staraniom ks. kan. Adama Turemki oraz Wójta Gminy Miastków Kościelny.

link do galerii

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.